• img

  Arslan: CHP Kürtlere dönük hukuksuzluğa artık kayıtsız kalamaz

  DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan, CHP'nin açlık grevleri noktasında rol alması gerektiğini belirterek,"Halklar bir araya gelip, adaylara destek vermişse CHP’nin politikalarını beğendikleri için değildir.Türkiye’nin normalleşmesi, alternatif güç için oy verdiler. CHP; bu saatten sonra bu zulme sessiz mi kalacak?" diye sordu.

 • img

  İmamoğlu’nun görevi devralmasıyla ilgili Yıldırım'dan ilk açıklama

  CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanlığı’nı devralmasının ardından AKP’den ilk açıklama geldi. AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “İl Seçim Kurulu mazbatayı Sayın İmamoğlu’na vermiştir. Kararın hayır getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 • img

  CHP’li Erkek: Kazanan İmamoğlu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İstanbul'da Seçim Koordinasyon Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, AKP’nin yaptığı seçim iptali başvurusunun içi boş olduğunu ve kazananın Ekrem İmamoğlu olduğunu söyledi. Erkek, AKP’nin iddialarını sürdürmesi halinde, Erdoğan’ın mazbatasının iptal olacağını da belirtti.

 • img

  Öztrak: FETÖ tipi bir kumpasla karşı karşıyayız

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, AKP'nin İstanbul'daki seçimin iptaline yönelik yaptığı olağanüstü başvuruya ilişkin, "FETÖ tipi bir kumpasla karşı karşıyayız" dedi.

 • img

  CHP'li Yüceer: Seçilmemişe mazbata verilmesi ahlakdışıdır

  CHP'li Candan Yüceer, YSK kararıyla “KHK’li oldukları” gerekçesiyle HDP’nin seçilmişlerine mazbata verilmemesine tepki göstererek, “Seçilmemiş insanlara mazbata verilmesi, ne hukuken ne vicdanen ne de ahlaken açıklanabilir bir tarafı var. Ahlakdışıdır” dedi.

 • img

  İrmez: Özeleştiri ve daha güçlü yönetimlerle halka gideceğiz

  Şırnak ve ilçelerinde taşıma asker, polis ile, seçim sonuçlarının kaderiyle oynandığını kaydeden HDP Şırnak İl Eşbaşkanı Zeki İrmez, bunun da kayyum siyasetinin devamı olduğunu vurguladı. İrmez, tüm yönelimlere rağmen halka bir özeleştiri borçları olduğunu vurgulayarak, daha güçlü yönetimlerle halka gideceklerini belirtti.

 • img

  İmamoğlu: Afişleri ben assaydım daha iyi anlardı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, AKP’nin adayı Binali Yıldırım'ın açıklamalarına ilişkin, “Beni acelecilik yapmakla suçluyor, Yıldırım hızıyla 3870 oyla kazandım diyor. Tüm İstanbul’a gönül belediyeciliği kazandı diye afiş asan ben olsaydım onlar daha iyi anlardı” dedi.

 • img

  Van’da ihraç edilen imamlar Meclis gündeminde

  Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, 100’e yakın imamın, Van Müftülüğü tarafından oluşturulan “Gizli Tanık Komisyonu” ndaki imamların “fişlenmesi” sonucu ihraç edildiği yönündeki iddiaları Meclis gündemine taşıdı.

 • img

  CHP Sözcüsü Öztrak: Kazandığımız seçimi kimseye çaldırtmayız

  CHP Sözcüsü Öztrak, Maltepe'de oy sayımının durdurulmasına "1 Nisan sabahı 'oylar yeniden sayılsın' diye ortalığı birbirine katanlar ne oldu da oyların sayılmasını engelliyorlar?" sözleriyle tepki gösterip, " Kazandığımız seçimi de kimseye çaldırtmayız" dedi

 • img

  Meclis’e bir hafta daha İstanbul tatili!

  İstanbul'daki seçim sürecinin sonuçlanmaması nedeniyle Meclis çalışmalarına 1 hafta daha ara verildi.

 • img

  CHP’den Maltepe'deki sayım iptaline itiraz

  CHP, İstanbul Maltepe 1. ve 2. ilçe seçim kurullarının, bugüne kadar terminallerde yapılan tüm sayımların iptali yönündeki kararına itiraz etti.

 • img

  Buldan: Kaostan çıkabilmenin tek yolu tecridin kalkmasıdır

  HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, açlık grevlerinin kritik aşamayı geçtiğini ve olumsuz sonuçların yaşanabileceği bir sürece girildiğini belirtti. HDP ve Kürtlerin açlık grevi sürecinde yalnız kaldığını vurgulayan Buldan, "Kaostan çıkabilmenin tek yolu tecridin kalkmasıdır" dedi.

 • img

  HDP, YSK'nin KHK kararının iptali için başvurdu

  HDP, YSK’nin KHK’li seçilmiş belediye başkan ve belediye meclis üyelerine mazbata verilmeyeceği yönündeki kararının iptali için başvuruda bulundu.

 • img

  Erdoğan: Seçimlerden sonra herkes bir yerlere savrulmaya başladı

  Önder İmam Hatip Derneği Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçimlerden sonra herkes bir yere savrulmaya başladı. Bu dava adamı olmak demek değil. Böyle olur mu?" diye sordu.

 • img

  Temelli: Açlık grevleri kritik aşamada herkes harekete geçmeli

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, açlık grevlerinin geldiği aşamaya dikkat çekerek, herkesin harekete geçmesi çağrısında bulundu.Temelli seçim sonuçlarına ilişkin birlikte mücadele edilmesi gerektiğini belirterek, "Türkiye sadece İstanbul’dan ibaret değil, Muş var Ağrı var. Tüm demokrasi güçleri bu adaletsizliğe karşı yan yana gelmeli" dedi.

ARA