• img

  Erdoğan: Fırat’ın doğusunda gerekeni yaparız

  Partisinin grup toplantısında konuşan Tayyip Erdoğan, Fırat’ın doğusunda gerekeni yaparız diyerek, “Münbiç’te takvim 90 gündü” dedi.

 • img

  Bahçeli: Papaz Brunson kararı milletimizi üzmüştür

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, rahip Andrew Brunson'un serbest kalmasına tepki göstererek, "2 yılı bile dolmadan serbest kalması adalet ilkeleriyle nasıl izah edilecektir? Papaz Brunson kararı, ne söylenirse söylensin, nasıl tevil edilirse edilsin, milletimizi üzmüş ve yaralamıştır" dedi.

 • img

  Akşener: Erdoğan yargının başına çuval geçirdi

  Ekonomik krize dikkat çeken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, rahip Andrew Brunson'ın serbest bırakılmasına ilişkin de "Yargımızın başına çuvalı bizzat sen geçirdin" diyerek Erdoğan’ı eleştirdi.

 • img

  Temelli: Yerel seçimlerde rehberimiz halk olacak

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, yerel seçimlerde temel stratejilerinin “taban ittifakı” olduğunun altını çizerek, adayların belirlenmesi konusunda “Rehberimiz halk olacak” dedi. Temelli, kayyumlar için de “Türkiye'yi bu utançtan kurtaracağız” diye konuştu.

 • img

  Erdoğan-Bahçeli görüşecek

  Erdoğan ve Bahçeli'nin yarın saat 14.00'da bir araya geleceği öğrenildi.

 • img

  Erdoğan: FETÖ sebep değil sonuçtur

  AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, “FETÖ bir sebep değil, arızi bir sistemin ürettiği sonuçtur. Bunun devlet ve topluma nüfuz etme olayı ise yeni değil eskidir” dedi.

 • img

  Temelli: Fikirler tecrit edilemez

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, “Bütün geçmişimizin deneyimlerinden çıkardıklarımızla HDP’yi var ettik. Bizi güçlü kılan mücadelemizdi. Ama mücadelemizi var eden de bir fikriyattı. Bu fikriyatı bu siyasi raddeye getiren Sayın Öcalan’a da selam olsun. Fikirler tecrit edilemez" dedi.

 • img

  Kurtulan: Korkunun ecele faydası yok, HDP başarıyla çıkacak

  Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, geçtiğimiz günlerde gazeteci ve siyasetçilere yönelik gözaltı operasyonuyla AKP'nin yerel seçim startı verdiğini belirterek, "Şunu bilsinler ki korkunun ecele faydası yok. HDP bu seçimden de başarıyla çıkacak" dedi.

 • img

  HDP 20 Ekim’de yerel seçimlerin startını verecek

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kayyum atamakla tehdit ettiği HDP, 20 Ekim’de Diyarbakır’da düzenleyeceği “Yerel Yönetimler Çalıştayı” ile yerel seçimlerin startını veriyor.

 • img

  HDP iş cinayetlerini sordu

  HDP Urfa Milletvekili Ömer Öcalan, İSİG’in Eylül ayı iş cinayetleri raporunda Urfa’nın iş cinayetlerinde ön sıralarda olmasının nedenlerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a sordu.

 • img

  SYKP'nin yeni eş genel başkanları belli oldu

  SYKP'nin 3'üncü Olağan Kongresi'nde Canan Yüce ve Cavit Oğur partinin yeni eş genel başkanları seçildi.

 • img

  Temelli: Tel örgüleri beton duvarları TOMA’ları belediyelerden uzaklaştıracağız

  Van’a gelen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, basın özgürlüğünün olmadığı ülkede demokrasi ve özgürlükten bahsedilemeyeceğini söyledi. Erdoğan’ın “Kayyum atarız” sözlerine de cevap veren Temelli, “Bir saatliğine dahi olsa o belediyeleri alacağız. Tel örgüler, beton duvarlar ve TOMA’ları oralardan uzaklaştıracağız” dedi.

 • img

  FHKC Merkez Üyesi Abu Ali Hasan: Kürtler haklarını er geç elde edecek

  Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Merkez Üyesi Abu Ali Hasan, Kürtlerin tüm haklarının tanınmadığı sürece demokrasinin tesis edilemeyeceğini belirterek, “Tüm bölge yönetimleri, Kürtlerin tarihsel olarak bu coğrafyaya ait olduğunu ve haklarını er geç elde edeceklerinin bilincinde olması gerekiyor” dedi.

 • img

  Gürkan: Gözaltı ve tutuklamalar hükümetin yol haritasıdır

  Yerel seçimler öncesi hükümetin siyasi baskılarda ısrarcı olacağı tespitinde bulunan EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, "Ülke genelinde yürütülen operasyonlarla yapılan gözaltı ve tutuklamalar, hükümetin yol haritasını ortaya koymuştur” dedi.

 • img

  Bilgen: El Kaide için siyasi çözüm Kürtler için ölüm istiyorlar

  HDP Dersim kongresine katılan Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Fırat’ın batı ve doğusuna ilişkin açıklamalarına tepki göstererek, “El Kaide gelince siyasi çözüm iyi bir şey, Kürtlere gelince bir tek ölüm görebiliyor” dedi.

ARA