Gazi Üniversitesi öğrencisini fişledi

img
ANKARA - Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin rektörlüğe gönderdiği “çok gizli” bir yazı ortaya çıktı. Yazıda, bir öğrencinin “terör örgütü propagandası” yaptığı, bu nedenle üniversite ile yurttan atılması ve öğretmen olmaması gerektiği belirtildi.
 
Geçtiğimiz günlerde Ankara İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Ankara’da basın açıklamalarına katılan üniversitelilere ilişkin hazırlanan fişleme raporu ortaya çıkmıştı. “Gizli” ibaresiyle üniversitelere, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) müdürlüklerine ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’na gönderilen fişleme raporunda; kesinleşmiş herhangi bir yargı kararı bulunmamasına rağmen üniversitelilerin burslarının kesilmesi, yurtlardan ve hatta üniversiteden atılması yönünde bir talimat yer almıştı.
 
Raporda “gerektiği takdirde” üniversitelilerle ilgili soruşturma dosyalarının Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan talep edilebileceği de yer alıyordu.
 
Bugün de Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin rektörlüğe gönderdiği “çok gizli” bir yazı ortaya çıktı. Yazıda, Emniyet’in hazırladığı söz konusu rapora işaret edilerek, bir öğrencinin “terör örgütü propagandası” yaptığı, bu nedenle üniversite ile yurttan atılması ve öğretmen olmaması gerektiği belirtildi.