AKP İlçe Başkanı Gülsuyu Mahallesi için ‘terör yuvası’ dedi

img
İSTANBUL- AKP Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, İlçe Seçim Kurulu’na sunduğu dilekçede 15 bin kişinin yaşadığı Gülsuyu Mahallesi için “terör örgütü sempatizanlarının yuvasıdır” dedi. 
 
31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Maltepe ilçesine ait oyların birleştirme merkezi olarak kullanılan Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne itiraz eden AKP Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, son dilekçesinde 15 bin nüfuslu Gülsuyu Mahallesi için “terör örgütü sempatizanlarının yuvasıdır” suçlamasında bulundu. Erikçi, Türkan Saylan Kültür Merkezi yerine Müzahir Sille Kapalı Spor Salonu ya da Erol Olçok SGK Merkez Salonu’na taşınmasını istedi. 
 
Erikçi’nin mahalleyi zan altında bırakan ve suçlayan dilekçesinde şu ifadelerde bulundu: “Seçim merkezi olarak belirlenmiş olan Türkan Saylan Kültür Merkezi, konum olarak terör örgütü sempatizanlarının konuşlandığı, normal bir vatandaşın dahi özgür bir şekilde sınırlarına giremediği Gülsuyu Mahalle sınırlarına çok yakındır. Seçim Merkezinin burası olması halinde ve yapılacak yerel seçimlerin yerel seçim olması da göz önünde bulundurulduğunda hem sandık güvenliğinin hem de seçimde görev yapacak şahısların güvenliğinin sağlanamayacağı hususu yadsınamaz bir gerçektir.” 
 
Dilekçeyi değerlendiren İlçe Seçim Kurulu ise 4 kabul oyuna karşı 2 ret oyuyla seçim merkezinin İBB’ye ait Müzahir Sille Kapalı Spor Salonu’na taşınmasına karar verdi.